A temszetgygyaszat hdta
2006.09.03. 19:22
Valsznleg az ezotriba vetett hit nvekedsnek tudhat be az a helyzet, hogy a hivatsos orvosok egyre nagyobb mrtkben alkalmazzk a termszetes gygymdokat. Ez a tendencia a fejlett nyugati orszgokban figyelhet meg a legintenzvebben.
Amerikban pl. az orvosok - a korbbi gyakorlattal ellenttben - mr nem rnak fel automatikusan antibiotikumokat a beteg legkisebb bajra is. Gygynvnykivonatokkal kezdik a kezelst, s az ers gygyszerekhez csak akkor nylnak, ha a szeld gygymdok nem segtenek. Az opercik tern is terjed az akupunktrs rzstelents, a fogszatban pedig ltalnosan elfogadott mdszer lett a hipnzis. Sok pciens ugyanis betegesen irtzik az injekcis t ltvnytl, a gygyszerallergisoknak pedig nem is szabad rzstelentt beadni. Ezrt a fogorvosok kzl mind tbben vesznek rszt specilis tanfolyamokon, ahol elsajttjk a hipnzis mdszert.
Mr j kategria is szletett erre a szakkpzettsgre, a: "hipnodonta". Ezzel a titulussal azokat a szakorvosokat illetik, akik igny esetn kpesek hipnotikus llapotba hozni a pcienst. Ezltal megsznik a flelem, a szj meghatrozott terletei jl rzstelenthetk, st a nylkpzds is lellthat. Ebben az llapotban a beteg akr hromnegyed rig is kpes nyitva tartani a szjt, ami fleg fogptls esetn igen elnys. A relaxlt llapot kvetkeztben a beavatkozs semmi nyomot sem hagy a beteg pszichjben, nyugodtan s fjdalommentesen tvozik a rendelbl. Radsul ez a mdszer azon kvl, hogy jobb s kmletesebb a korbbinl, mg olcsbb is, mivel nem ignyel drga vegyszereket. Ezek utn nem csoda, hogy rohamosan terjed a hipnzisos fogszat. Svdorszgban a fogorvosok fele, Amerikban egyharmaduk kpzett hipnodonta.
Egszsgmegrz ksztmnyek
Q10 vitaminnak nevezett energiaaktivtornak, ami a nemzetkzi szaksajt szerint szinte csodaszernek szmt. Legjellemzbb tulajdonsga, hogy serkenti a sejtenergit, fitten tartja a szervezetet, s ert ad a szvnek. A dr. Folkers texasi kutatorvos s kollegi ltal felfedezett Q10 vitamin egybknt a testnkben mindentt megtallhat, mivel a szervezet maga is termeli ezt a sejtek mkdshez elengedhetetlenl szksges fehrjemolekult. Amennyiben a szervezetben nem tallhat elegend mennyisg Q10 vitamin, akkor egyrszt a sejtek kptelenek hozzfrni a tpllkkal felvett energihoz, msrszt a mellktermkknt kpzd kros anyagok semlegestse sem megy vgbe kell mrtkben. Ubikinon hinyban teht szleskr anyagcserezavar jhet ltre. Ez kihatssal van a keringsi szervek (szv, erek) llapotra, az agy, a td, a vese, az immunrendszer mkdsre, s felgyorsulhat az regedsi folyamat is. A megfigyelsek szerint az letkor elrehaladtval a szervezet, de klnsen a mj Q10-tartalma cskken. Ptlsval azonban a kros folyamatok rendezdnek, s az illet llapota jelentsen javul.
A melatonin. Ez a termszetes gygyszer a legmodernebb kutatsi mdszerek eredmnye, s nem ms, mint a tobozmirigy hormonja. A melatonin-ksztmny Amerikbl szrmazik, ahol Wladimir Lesnikov orvos s Walter Pierpaoli immunolgus egy nem mindennapi ksrletet hajtott vgre. A ksrlet clja az volt, hogy a kutatk megfejtsk az regeds titkt, s ezzel forradalmastsk az orvostudomnyt. A kutatk egyelre csak a hormontermel kpessgt tanulmnyozzk, mert mint kiderlt, ennek a mirigynek nagy szerepe van abban, hogy sokig megrizzk a fiatalsgunkat, jl aludjunk, s jkedvnk legyen. Az vek mlsval azonban szervezetnk egyre kevesebb melatonint termel. Legnagyobb mennyisgben 1-3 ves kor kztt kpzdik, ezrt is alszunk olyan sokat ebben az idszakban. 20 vesen azonban mr csak 100 pikogrammot tartalmaz 1 milliliter vrnk, mg 60 vesen ez a szint lecskken 40-50 pikogrammra. A melatonin regedsgtl hatsa fleg annak tudhat be, hogy minden sejtbe be tud hatolni, s ott szabadgykket kt meg. Ez a hormon ktszer olyan hatkonyan kti meg a szabadgykket, mint az E-vitamin, s tszr olyan hatkonyan, mint a glutation (endogn gykmegfog enzim). Emellett stimullja a glutationperoxidil enzimet, ami hozzjrul a hidroxilgykk termeldsnek cskkenshez. Konzervl hatsn tlmenen a melatonin javtja a szervezet daganatok elleni vdelmt, s szerepet jtszik a szvinfarktus megelzsben. Kzismerten szablyozza a br pigmenttermelst, s fokozza a szexulis potencit. Ezen tlmenen cskkenti a koleszterinszintet, lasstja az relmeszesedst, s megsznteti az alvszavarokat. Klnleges hatsa, hogy hasznlata esetn szre sem lehet venni az ideltoldst, de az utazkon kvl azoknak is segt alvszavaraik lekzdsben, akik jjel dolgoznak, s nappal kellene pihennik.
Egy msik regedsgtl hormonnal, a DHEA-val is. A melatoninhoz hasonlan a dehydro-epiandroszteron a hetedik letvtl kezdve a mellkvesekregben termeldik. A vr hormonszintje 25-30 ves korban ri el cscsrtkt, s a 70 veseknl ennek az rtknek a 10-15 %-ra esik vissza. A szintetikus tszhormonnak nevezett vegylet ptlsa megvdi a szervezetet a rktl, s a szvbetegsgektl. Ennek oka, hogy hatsra javul a szv vrelltsa. Alkalmazik testileg, szellemileg rugalmasabbakk vlnak, s sokkal jobban alszanak. Ezen tlmenen a DHEA serkenti az immunrendszert, javtja az emlkeztehetsget, cskkenti a stresszt, nveli a szexulis vgyat, s j kzrzetet kelt. Radsul kisimtja a rncokat, br az regedsi folyamatot ez a szer sem kpes megfordtani. Ezt a hormont csak orvosi rendelvnyre lehet kapni, s a szedse sorn is ajnlatos az orvosi felgyelet. Hossz tv klinikai tapasztalatok a DHEA-val kapcsolatban sincsenek.
A tobozmirigynek egy msik hormonjt, az epithalamint. A melatoninhoz hasonlan ez is jelents mrtkben lasstja az regedst. Jrulkos hatsa mg, hogy sszezsugorodsra kszteti a rkos daganatokat, cskkenti a rntgensugrzs rtalmait, ersti az immunrendszert, s cskkenti a vr koleszterintartalmt. Klnleges alkalmazsi terlete, hogy vissza tudjk vele adni a klimax idszakban lev nk termkenysgt. Megfigyeltk azt is, hogy a melatonin s az epithalamin jelents mrtkben erstik egyms hatst A melatonin utn a DMAE a legfontosabb anyag, ami kpes lasstani az regeds folyamatt. Fiataloknl ebbl elegend mennyisget termel a szervezet. Ksbb azonban hiny alakul ki belle. A DMAE fontos gykfog, vdi a sejtmembrnokat a kros szabadgykktl. Ha a DMAE mennyisge cskkenni kezd a szervezetben, brnk petyhdtt, rncoss vlik, izomzatunk elpuhul. sorvadni kezd, helyt zsrsejtek veszik t. Klnsen az idegsejtek reaglnak rzkenyen a DMAE hinyra. Nehezebben tudunk koncentrlni, bizonyos szavak nem jutnak az esznkbe, egyre feledkenyebb vlunk. A Stuttgarti Egyetem kutati szerint megfelel DMAE adagolssal az emberi test sejtjeinek lettartama 50 %-al megn.
Nyugaton nagy karriert futott be a triptofn nev aminosav, amelybl a szervezet a nyugtat hats szerotonint lltja el. jabban a triptofn egyik szrmazkt, az 5-hidroxi-triptofnt (5-HTP) alkalmazzk inkbb, amely cskkenti az elalvshoz szksges idt, s az jszakai felbredsek szmt. Fokozza a hatst, ha lefekvs eltt nyers gymlccsel vagy gymlcslvel vesszk be. F elnye, hogy az alvsid nvelse nlkl kpes meghosszabbtani az alvs lettanilag fontos REM fzist, s a mlyalvs 3-as, valamint 4-es fzisait. Az 5 HTP nlunk egyelre nem kaphat.
A cskkentett deutrium-tartalm vz (Dd-vz) fogyasztsa esetn a testben naprl napra kisebb lesz a deutrium szintje, s ez a vltozs kihat valamennyi sejtre. A bennnk lezajl folyamatoknak ugyanis igazodniuk kell a deutrium-koncentrci cskkenshez. A megfigyelsek szerint az egszsges sejtek kpesek alkalmazkodni ehhez a vltozshoz, a mdosult anyagcserj daganatos sejtek viszont nem, s emiatt elpusztulnak. A Dd-vz teht egy gygyt hats sejtszelekcit hoz ltre a rkos szervekben. A toxikolgiai s mutagenetcira vonatkoz ksrletek sorn egyrtelmv vlt, hogy ennek a szernek nincs kros mellkhatsa. A korbban elvgzett llatksrletek alapjn bebizonyosodott, hogy az emltumorral kezelt egerek 60 szzalknl visszafejldtt a daganat. Ezt kveten prosztatatumorra is hatsosnak bizonyult ez a klnleges vz. 1995-ben megkezddtek a humnklinikai vizsglatok is. Csak ennek lezajlsa utn trtnhet meg a gygyszerr nyilvnts, s a trzsknyvezs. A rkos betegek sajt felelssgkre s orvosi felgyelet mellett azonban mr hrom ve alkalmazzk a Dd-vizet. Eddig 65 tonnt gyrtottak belle, s a tapasztalatok szerint, aki elkezdi inni, annl gyors s jelents javuls kvetkezik be. A ksrletet tmogatFogyasztsa nincs idtartamhoz ktve, addig kell inni, amg a daganat el nem mlik. jabban az Egyeslt llamokban is elkezdtk vizsglni a Dd-vz hatkonysgt. Az llatksrletek utn ttrtek a humnklinikai vizsglatokra. A "ketts vakteszt" eredmnyei igen kedveznek bizonyultak
Mint tudjuk, a rk megfelel tpllkozssal, stresszlevezet meditcival, s a kros szenvedlyek mellzsvel megelzhet. Azonban ma mr az egszsgtelen letvitelt folytatknl sem trvnyszer a rk kialakulsa. Tudjuk, hogy ez az alattomos betegsg annl knnyebben gyzhet le, minl hamarabb fedezik fel. Ennek alapjn a koreai Lim Su Gil egy olyan j eljrst dolgozott ki, amellyel a rk eltti llapot is felismerhet. Egy specilis folyadkot a krdses szerv fltti brszvetekre ken, ami 5-40 perc elteltvel mlyvrs szn lesz, ha a vizsglt testrszben elkezddtt a rkos folyamat. Ez az rtalmatlan, semmifle kros anyagot nem tartalmaz szer a rk minden fajtjnak kimutatsra alkalmas. rzkenysgre jellemz, hogy olyan korai stdiumban is jelez, amikor a rkszrs s a laboratriumi vizsglatok mg semmilyen elvltozsra nem utalnak.
(www. medlenta.ru)
|